Ranking Najlepszych Kremów na Cellulit

Ranking Najlepszych Kremów na Cellulit

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Cellulit na udach

Nic nie obniża poczucia własnej atrakcyjności kobiet tak mocno jak cellulit. Nie ma znaczenia wiek czy waga, choć zazwyczaj problem ten pojawia się u osób w starszym wieku lub mających problem z nadwagą. Mimo to da się zauważyć przypadki szczupłych dwudziestokilkulatek z pomarańczowymi plamami na udach. Jeśli wizja założenia stroju kąpielowego przeraża Cię, może to najwyższa pora na pokonanie cellulitu? Poniższy artykuł powinien wyjaśnić wiele wątpliwości dotyczących tej dolegliwości.

Przyczyny powstawania

Stare powiedzenie wojskowe mówi, że zanim rozpoczniesz walkę, musisz jak najlepiej poznać swojego wroga. Sprawdza się to również w leczeniu problemów skórnych. Co powoduje powstawanie cellulitu na udach? Głównym czynnikiem odpowiadającym za powstawanie brzydkich grudek jest zachwiana gospodarka hormonowa, a szczególnie nadmiar progesteronu. Hormon ten zatrzymuje tłuszcz w organizmie. Stare, zalegające tkanki tłuszczowe odkładają się potem pod skórą tworząc powstawanie pomarańczowych plam. Brak ruchu jest przyczyną spowolnienia krążenia limfy, co ma wpływ na oczyszczanie organizmu z zalegających cząsteczek. Całości dopełnia nieodpowiednia dieta bogata w tłuszcze nasycone oraz picie wody w zbyt małych ilościach. Jeśli powyższy opis do Ciebie pasuje, nie dziw się, że masz cellulit na udach.

Zmień sposób żywienia

Odpowiednia dieta powinna być pierwszym krokiem w walce z cellulitem. Czego unikać? Zapomnij o jedzeniu produktów bogatych w tłuszcze nasycone. Nie smaż na oleju, unikaj tłustego mięsa. Postaraj się ograniczyć spożycie cukru. Twoje menu powinny zapełnić warzywa i ryby. Jeśli wolisz konkretne mięso, wybieraj kurczaka, dostarcza dużo energii bez niepotrzebnych złych składników odżywczych. Słodycze zastąp owocami, są równie smaczne i słodkie, ale zawierają wyłącznie cukry proste odpowiednie dla naszego organizmu. Dobrym sposobem jest również zwiększenie liczby posiłków od pięciu, porcje powinny być jednak odpowiednio zmniejszone. Nie jedz przed pójściem spać. Pij dużo wody, około dwa litry dziennie. Woda skutecznie wypłukuje toksyny z organizmu oraz wpływa na zmniejszenie apetytu i poprawienie samopoczucia.

Ruszaj się

Aktywność fizyczna jest kluczem do sukcesu w walce z cellulitem. Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia, powinnaś ćwiczyć chociaż pół godziny dziennie. Dobrą formą aktywności fizycznej jest bieganie, wypracowuje wiele partii mięśni, w szczególności uda. Poza tym spędzanie czasu na świeżym powietrzu świetnie wpływa na samopoczucie. Jeżeli nie znosisz wzmożonego wysiłku, wystarczy godzinny spacer.

Ćwiczenia na zgrabne uda

Istnieje również specjalny zestaw ćwiczeń na usunięcie cellulitu z ud. Jedyne, czego potrzebujesz, to krzesło i gumowa piłka.

Rozgrzewka

Zacznij od rozciągania mięśni, skłonów i tym podobnych ćwiczeń. Pozwoli to na uniknięcie niepotrzebnych kontuzji.

Unoszenie nóg

Połóż się na boku, rękę wyciągnij prostopadle do tułowia. Unieś nogę jak najwyżej do góry, a potem jak najmocniej do przodu. Wykonaj 12 powtórzeń, a potem powtórz ćwiczenie na drugim boku.

Wykroki

Stań w rozkroku i wykonaj duży krok lewą nogą, zginając przy tym prawe kolano tuż nad podłogą. Zrób 15 powtórzeń i powtórz ćwiczenie drugą nogą.

Przysiady przy krześle

Stań tyłem do krzesła, ustaw stopy równolegle, ściągnij łopatki, ręce miej ugięte w łokciach. Całe stopy powinny przylegać do podłogi. Przy wydechu zrób przysiad, tak jakbyś chciała usiąść na krześle. Nie siadaj jednak! Przy wdechu wróć do pozycji początkowej. Wykonaj 15 powtórzeń.

Przysiady z piłką

Umieść piłkę między plecami a ścianą i rób przysiady, wykonaj 25 powtórzeń.

Skorzystaj z produktów antycellulitowych

Walka z cellulitem może być również wspomagana poprzez korzystanie z profesjonalnych produktów przeciwcellulitowych. W aptekach, sklepach internetowych znajdziesz całe mnóstwo kosmetyków czy suplementów diety pomagających pokonać drażliwy problem. Mnie przekonał Rio Anti-Cellulite Laser. Z pewnością słyszałaś o możliwości przeprowadzenia laserowych zabiegów na cellulit w wyspecjalizowanych salonach kosmetycznych. Niestety koszt takiego zabiegu jest bardzo wysoki. Rio Anti-Cellulite Laser pozwala wykonać identyczne zabiegi w domowym zaciszu. Zestaw składa się z urządzenia laserowego, kofeinowego serum antycellulitowego oraz kremu ujędrniającego na noc.

Zabiegi są banalne do stosowania i całkowicie bezbolesne. Skutecznie ujędrniają skórę oraz usuwają cellulit. Tabletki z kolei likwidują przyczyny powstawania cellulitu. Razem zestaw zapewnia wręcz nieprawdopodobną skuteczność.

Podsumowanie

Cellulit na udach to nie koniec świata, istnieje mnóstwo sposobów na walkę z niepożądanymi plamami, powyżej udało mi się opisać tylko kilka z nich. Mam nadzieję, że udało mi się wskazać Ci odpowiednią ścieżkę do sukcesu i dasz radę odzyskać zdrowy i jędrny wygląd ud.

Zobacz ranking najlepszych kremów na cellulit